• Merkez:
    Kültür Mahallesi Şehit Nevres Bulvarı No: 3/7 35220 Konak-İZMİR
  • Tel :
    +90 232 463 00 03
  • Mail :
    info@visnemadencilik.com

Agrega Özellikleri ve Kullanım Alanları

ÜRÜN ADIÜRÜN BOYUTUKULLANIM ALANLARIÜRÜN GÖRSELİ
Kırma Kum0 – 3 MMBu malzemeler; hazır beton üretiminde, yol dolgusu ve kaplamasında, inşaat sıvasında yoğun olarak kullanılmaktadır. Özellikle İnşaat sektöründe sıva harcı yapımında kullanılır.
Kırma Kum0 – 5 mmBu malzemeler; hazır beton üretiminde parke taşı döşemede ve inşaat kaba sıvada yoğun olarak kullanılmaktadır.
Agrega 1 Numara5 – 15 MMÖzellikle İnşaat işlerinde ve Hazır Beton sektörlerinin kullanımına uygun olarak üretilmektedir. Hazır Beton sektöründe öncelikli olarak tercih edilmektedir. Kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde reaksiyona girdiği çimento matrisinin yapışma özelliğini kuvvetlendirerek, mekanik çekme mukavemetini arttırır.
Agrega 2 Numara15 – 22 MMKarayolu, inşaat sektörü, beton, altyapı uygulamalarında oldukça kullanımı fazladır. Hazır Beton sektöründe öncelikli olarak tercih edilmektedir. Kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde reaksiyona girdiği çimento matrisinin yapışma özelliğini kuvvetlendirerek, mekanik çekme mukavemetini arttırır.
BY-PASS Malzeme0 – 25 MMZemin ve alt temel dolgusuna uygun olarak üretilen BY-PASS malzememiz, tüm kullanıcılar için dolgu malzemesi olarak ekonomik çözümler sunmaktadır.
Dolgu Malzemesi0 – 60 MMTüvenan kalkerin konkasörle kırılması ve 0-60 mm boyutlarında sınıflandırılması sonucu elde edilebilmektedir. Asıl kullanım alanı ise, yollar için alt temel malzemesidir. Fakat talepler doğrultusunda dolgu malzemesi olarak da kullanılabilmektedir.
Kireç Taşı60 – 100 MMBu malzemeler en az %95 CaCO3 bütünlüğüne sahip kireç taşının 60-100mm boyutlarında hazırlanıp Sönmemiş kireç üretimi yapan Kireç üretim tesislerine sevkiyatı yapılmaktadır.
Betonluk Malzeme0 – 22 MMÖzellikle hazır Beton sektörlerinin kullanımına uygun olarak belli standartlarda üretilmektedir. Bu malzeme istenilen boyutlarda kırılıp elenerek granülometrik bileşim, tane şekli, tane dayanımı , aşınma direnci, dona dayanıklılığı ve zararlı maddeler bakımından TS 706 standartının gereklerini yerine getirmelidir. Ayrıca, suyun etkisi altında yumuşamamalı, dağılmamalı, betonun bileşenleri ile zararlı bileşikler meydan getirmemeli ve donatının korozyona karşı korunmasını tehlikeye düşürmemelidir.